Monday, January 31, 2011

yağmur,çamur hikaye / don't be afraid of rain

Şahsen kendilerini ugglardan daha fazla sevdiğimi ve tuttuğumu söylemeliyim, zaten bunu 2007'de hemmencecik almamdan da anlayabilirsiniz;) Neden mi bahsediyorum : renkli yağmur botlarının muhteşem geri dönüşünden tabi ki!
Aklımaa nedense ilk gelen çöpçülerin giydiği sarı renkte olanlarla, çocukken giydiğim kırmızı- yeşil (karpuz gibi:)) renklerindeki botlarım geldi! vayy be..ugglar gibi premature değiller, çocukluğumun izlerini taşıyorlar!
Giyin çocuklaşın! zaten yağmurda sulara şakadana şakadana basıp yürüme özgürlüğü çocukluğu da otomatikman getiriyor..Hatta ben bir keresinde Abant'ta giymiştim, çizmelerim karda çok su çekince, kaymıyor ama ayakcağızlarınız donmadan önce vukuu bulan tatlı bir uyku uyuşmasına geçiyorlar-karda giyilmesini hiç tavsiye etmiyorum yani:) Neyse, bu sizin yağmur botu giyip çocuklaşmanıza engel değil, hatta bu karda giyme işi konumuzla aslında hiç alakalı değil:)
Çocukluğumuzun lastik çizmeleri! Tabi ki o zaman ki lastik çizmelerimiz bu kadar moda ya da bu kadar renkli, şık değildi; genelde kırmızı ya da siyah üzerine puantiyeli olurlardı. Şimdiyse her rengini, her tür baskıda olanını bulabilirsiniz. Hatta kokoş arkadaşlarımız için krokodil kabartmalı ve topukluları bile mevcut.
Skinny jean, tayt üzerine rahatça kombinleyebilirsiniz; yok ben daha feminen, şık, cool, sexy, havalı olacağım derseniz kısa şort, etek ve elbiselerle üşümeden bu istediklerinizin tamamı olabilirsiniz. Benim tercihim, skinny jean ile kullanmak şahsen. Elinizde şemsiyeniz (olabiliyorsa mutlaka uygun renkde), ayağınızda botlarınız, yağmur altında modunuza göre, romantik ya da depresif yürüyüşler yapabilir; modunuza uygunsa hoplayıp zıplayabilir, ıslanmaktan korkmadan sulara şap-şap basabilirsiniz;)


2 comments:

Alper said...

Evet Zerocanım, yağmur çamur dinlemeden giyilen bu güzel çizmeleri bendeniz de hanımlarda pek beğeniyorum.. :-)) Renkli renkli, cıvıl cıvel.. pek güzeli pek hoş..

.. said...

Alper'im süpersin, hem güzel giyiniyorsun, hem de bu işi biliyorsun;)