Tuesday, July 15, 2014

Alışveriş Cenneti "Andorra"

Barcelona'da kaldığımız günlerin tamamını orada geçirmediimizi söylemiştim.
Bize alışveriş dediler-gümrük yok dediler-herşey çok ucuz dediler-cennet dediler-ee herhalde biz de insanız! Bu kadar tacize dayanamayıp bıraktık müze gezmeyi soluğu aldık Andorra’da..turlarla çok kolay ulaşabiliyorsunuz max 2.5saat sürüyor. Şehir Alplerin eteğinde olduğundan dağ-taş aşarak giriyorsunuz ülkeye..Zaten yolda gördüğünüz coğrafik yapı 3 aşağı 5 yuka bu ülkede karşılaşacaklarınız hakkında fikir veriyor. Andorra coğrafi olarak tarım ve sanayiye uygun değilmiş çünkü düz zemin yok ülkede! Bu yüzden de adamlar kayak turizminde yıldızlaşmışlar. Bir de kafası çalışan, vizyon sahibi biri gümrüğü kaldırıp burayı Alışveriş Cenneti’ne çevirmiş.
Yine ülkeye girerken, alışverişin kokusunu alıyorsunuz, sağlı sollu önlerinde araba ve otobüslerin durduğu market formatında avm’ler var.
İspanyol ve Fransızlar burayı marketleri olarak kullanıyor! Turumuz bizi bir marketin önünde indirdi. Sonraki 3 saat, 3 kız orada “Aslı buraya bak” “Aysel şarap reyonuna gel” “parfümler şaka gibi” “ya bunu da alsak mı” diye kendini kaybetmişlik havasında geçti! Koca turda poşetlerce alköl ve çikolata alan sanırım tek bizdik;) Zaten o poşetleri sonrasında otele götürmek, seyahat boyu yanımızda taşımak ve uçakda yük sınırını geçmemize rağmen ücret ödemeden uçağa sokmak ayrı bir maceraydı:)
Alışverişimizden sonra şehri turlamaya başladık. Şehir küçük ve sevimli..hızla bitiyor. Güzel restoranları, lezzetli yemekleri var. Temmuz olmasına rağmen hava çok serindi. Barcelonadan çıkmadan önce hava durumuna bakıp kazak almamız iyi olmuş. Parfüm ve içkilerinizi şehre girerken gördüğünüz avm’lerden yapın-kesinlikle daha ucuz. Parfüm içinse şehir içinde ucuz yerler var-karşılaştırın fiyatları sonra alın-lapinlik yapmayın:P
Aa bir de giderken yanınıza boş valiz alın sonra bizim gibi bir de valiz satın almak durumunda kalmayın;)
Nehre yakın yerdeki restoranları tercih edin-çok lezzetli pizzaları vardı:)
İlk gördüğümüz avm ile başlıyoruz-yok yok:)
"ezik şeftali " :D
kazak: Colins- Kot: Stradivarius-saat:Armani-Babet: TBurch-çanta: NW
yorgun savaşçı, Şuan dünya yansa umru değil :b
Aslıcan uyuya kaldı Barcelona dönüşü-alışveriş hararetine dayanamadı:)
odamıza girebildik, yükümüzü tutmuş şekilde:P

No comments: