Sunday, June 16, 2013

Eminönü

Tarihi Yarımadaya gitmeyi çok seviyoruz ve hiçbir fırsatı da kaçırmıyoruz..geçen haftasonu yine karşıdaydık. Tabi DoğuBank ile peynircimize uğraayı da ihmal etmedik. Bu arada siz de peynir tabakçılarındansanız (nasıl bir cümle kurdum yahu:) yani çok peynir tüketen, sürekli evde peynir tabağı hazırlayanlardansanız demeye çalışıyorum:)) Mısır Çarşısı çıkışındaki karşı çaprazdaki ilk peynirciye uğramanızı şiddetle tavsiye ederim. Bir sürü peynir çeşidi ve hepsi de türlerinin en iyisi..ayrıca isli etleri ile söğüş dilleri de çok başarılı (türkü gibi oldu: isli etleri, söğüş dilleri:)) Fiyatlar zaten süper-üşenmeyin gidin. Arabanızı bile almanıza gerek yok-vapur iskelesi de son derece yakın zira
Neyse asıl söyleyeceğimi söylemedim yemek konusu açılınca.
Aşağıdaki fotoğraf, Eminönü'ne yakın bir otelin lobisinin camına ait. Fotoğrafı çok net çekemedim ama vitrinde gördüğünüz her obje bir abajur aslında..Kırmızı ile etrafını çizdiğim abajur ise favorimiz! Resmi büyüterek yakından bakın lütfen. Yada daha kolay anlayabilmeniz için anlatayım : bir tane manken bacağına file çorap giydirilmiş, abajurun başlığıda file çorabın rengine uysun diye siyah seçilmiş! Tek kelimeyle yaratıcılık harikası:)
Selinoviç mobilyalarına uysun diye aynı gün kırmızı file çorap ve küçük kırmızı bir abajur başlığı aldı-hadi hayırlısı:)
tshirt:Zara - etek:Tabuu - çanta:NW

No comments: